Äratuskell | Wake Up Call

Lääne ühiskond on oma avatuse tõttu haavatav ja seda näitas ka tulistamine ajakirja Charlie Hebdo toimetuses, et keegi isik võib tulla ja toimetuses tule avada. See kõik, mis Euroopas toimub, jõuab varem või hiljem ka Eestisse. Raudsaar ei pea taolise tulistamise toimumist Eestis siiski tõenäoliseks. Meil ei ole sellist islamikogukonda …

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/mart-raudsaar-pariisi-tulistamisest-nuud-vaadatakse-ule-valjaannete-turvameetmed?id=70511823

Eile tõhustati turvameetmeid lennunduses, tänasest alates ajakirjandustoimetustes, homme ning tulevikus aina uutes ja uutes kohtades, järjekorras on kõik paigad, kus leidub mitteislamimeelseid. Rünnaku alla satuvad kaitsetud, nõrgemad, süütud. Täna pauguvad Pariisi kesklinnas Kalašnikovid, homme plahvatavad granaadid. Samal ajal oleme aga ühiskonnana hästi avatud ja laseme moslemikogukonnal endale taas kinnitada, et islam on rahumeelne! Me unustame, et puud tuntakse viljast.

Kõik moslemid pole terroristid, kuid vist pea kõik terroristid on moslemid? Rahulik moslemikogukond veenab, et midagi pole karta, samal ajal radikaalne islam kogu maailmas tapab ja hävitab. Kas mitte ka Venemaa ei mängi sama kaarti? Siira imestusega kinnitatakse kogu maailmale, et rohelistes mundrites ilma eraldusmärkideta võitlejad pole nende omad. Euroopa usub ja otsib veenvamaid tõendeid. Samal ajal vallutatakse ligikaudu pool Ukrainat ja sõda kestab raugematult tänini. Pagulaste ja sõjapõgenike sissevool Euroopasse jätkub. Hoiame kinni Euroopalikest väärtustest, kuid needsamad väärtused, või vähemalt osa neist, võivad meile hukatuslikuks saada, sest me usume valesid. Saksamaal toimuvad islamiseerumise vastased meeleavaldused, kus osaleb tuhandeid inimesi. Samas avaldavad meelt ka islamiseerumise vastaste vastased, neid on kümned tuhanded. Ühel hetkel on vaekausid Euroopas sedapidi, et keegi ei peagi enam otsesõnu pilkavaid karikatuure joonistama – enam ei julgegi. Viha alla sattumiseks piisab, kui ei ole lihtsalt sama meelt, kui ei ole moslem. See ei oleks tõesti midagi enneolematut, sest just nii juhtus Keenias, Nairobi ostukeskuses, kus kõik moslemitest pantvangid lasti vabalt minna, piinati ja tapeti vaid mittemoslemeid, sealhulgas lapsi. Toime pandi võikaid asju. Käekiri meenutab väga tänast islamiriigi ISIS tegevust. Sündmused ja olustik, mida praegu toovad kuskilt kaugelt meieni uudistekanalid ning mis ei ole siiani olnud meie probleem, tulevad tasahiljukesi me endi õuele, sest oleme ju avatud ja võtame kõik avasüli vastu. Vastasleeri jääjad tõmbavad enese peale hoomamatu islami radikaalide viha. Euroopa läilad poliitikud asuvad islami kaitsele, kannuseid teenima. On tervislikum. Vahetult peale intsidente kinnitavad võimud alati, et kodanike turvalisus on tagatud. Tjah, kuid uut rünnakut juba planeeritakse. Täna veel jahitakse mõrvade toimepanijaid, lubatakse neid õiglase kohtu ette tuua. Kas ka siis, kui rünnakud peaksid muutuma laiaulatuslikumaks ja sagedasemaks, et korrakaitsjaid ei jätku? Nähtamatu vaenlane infiltreerub ju raugematult edasi ja istub praegu vaikselt oma äärelinnakus. Aga mis saab siis, kui solvunud lääs astub pärast Pariisi kõmmutamist vastu ja mõni aktivist põletab kuskil mõne mošee maha? Arvate, et moslemid istuksid vaikselt edasi ja palvetaksid koduseinte vahel pereringis, nagu seda teeksid paljud kristlased? Lääneliku ühiskonna politseijõud pole valmis massiterroriga võitlema ja kui sündmuste arv peaks plahvatuslikult kasvama, poleks enam piisavalt mehi, keda sündmuskohale saata, ega ka ülemusi, kes neid saadaksid. Vaikne multikulti invasioon rahvusriikides jätkub. Vähk areneb ja võtab võimust. Sel korral oli vaid kaks püssidega venda ja nende paar sõpra, kes kogu Euroopa ja maailma rõkkama panid. Aga kui nad peaks organiseeruma ja nendesuguseid tekiks üleöö kümneid või lausa sadu? See Pariisi lugu olevat alles algus ja juba lubatakse lisa. Hoidku Jumal! Ka terroritõrjujad ise tunnistavad oma küündimatust.

Mis toimub Euroopa mõttelaadis? Laisk ja lodevasse mugavustundesse suikunud Euroopa ei viitsi usuasjadesse eriti süveneda. Jumalat ega usku pole edukatele vaja. Kirikutest ehitame keeglisaalid, öölokaalid ja kobarkinod, ise juhime oma elu. Demokraatlikult. Mingi vanaaegne Raamat ei määra 21. sajandi tsiviliseeritud kodaniku põhiõigusi. Talitame oma äranägemisel. Meie ainuke piir on meie fantaasia ja tehnoloogiline areng. Valime. Meid esindavad poliitikud, kes seadustavad, mis meie süda kutsub. Nad peavad, sest muidu me ei vali neid enam. See ongi demokraatia. Kui tahan, siis saan, mida tahan. 10 käsku ja muud seesugused moraaliga seotud asjad on ebamugavad ja segavad tänapäeva tõekspidamistega inimesel oma elu täisväärtuslikult elada. “Lõpp iganenud kristlikule moraalile ja kasvatusele! Elagu humanism!” Selline paistab olevat maailma mõtteviis täna. Kristluse hääbudes tekkiv tühimik täitub uute uskumuste ja väärtustega. Oleme avatud, uksed on valla. Aga on olemas ka teine maailmakord ja seal kehtib endiselt keskaegne mõtteviis. Iga moslem, kes on maast-madalast selles üles kasvanud, on selle tulukese kandja. Ka üks juhuslik islami prohveti pühadust teotav karikatuur eurooplase poolt, kellele pole miski püha, võib selle tulukese lõkkele puhuda.

Äratuskell Euroopa südames helises taas. Kas vajutame “Snooze” ja magame edasi?! Või on midagi, mida saaks keegi muuta? Ehk ärkaks üles ja hindaks olukorda? Olen veendumusel, et praegusel ajal maailmas toimuv globaliseerumine, rahvaste ränne, üha kasvav usuline leigus Ameerikas ja Euroopa kristlike rahvaste seas, islami pealetung, lääneühiskonna moraalne allakäik, Venemaa oht, sõjakolded, looduskatastroofid, terroriaktid, edukultus, varaline kihistumine, moraalne allakäik, traditsioonilise abielu ja perekonna devalveerumine ja asendamine uut tüüpi kooseluvormidega jms. ehk kõik see, mis paljude meele rahutuks teeb, on ajastu märk. Ei ole vist ühegi inimese ega riigi võimuses neid protsesse peatada ega teisele kursile suunata. Vastupidi, vägivald ja ülekohus aina suurenevad. Raamatute raamatus on sellest kirjutatud: sama oli ka enne veeuputust ja viimne aeg saab olema nagu oli Noa päevil. Mis peab juhtuma, peab juhtuma. Häda ainult neile inimestele, kelle otsuse ja käe läbi need koletud asjad korda saadetakse. Aeg on ligidal!